Legutóbb frissítve: 2023. február 6.
Részletesen bemutatjuk a biztosítói gyermek megtakarítások mellé köthető kiegészítő szülői életbiztosítások szerepét, amivel egy nem várt tragédia esetén is anyagi biztonságban tudhatjuk gyermekünket.

Amikor a szülő gyermekének szeretne megtakarítást indítani, természetes, hogy elsősorban a gyermek érdekeit, és a saját lehetőségeit tartja szem előtt. Ilyenkor kevesen gondolnak arra, hogy nem csak a gyermek, de szülőként a saját biztonságuk is rendkívül fontos.

Ez persze nem véletlen, hiszen csemeténk védelme mindennél fontosabb, éppen ezért szeretnénk gondoskodni az anyagi biztonságáról akkor is, amikor elkezdi önálló, felnőtt éveit. Ugyanakkor szem előtt kell tartanunk a saját biztonságunkat is, hiszen ez a gyermek jelene és jövője szempontjából is nélkülözhetetlen.

Bár napjainkban már számos gyermek megtakarítási lehetőségről olvashatunk, tájékozódhatunk az interneten, ezekben mégis kevés szó esik arról, hogy egy szülő önmagát hogyan tudja biztosítani.

Pedig amikor úgy döntünk, hogy félreteszünk gyermekünk jövőjére, fontos, hogy a következő kérdésekre is válaszokat keressünk:

Mit tehetünk annak érdekében, hogy gyermekünk akkor is megkapja a számára összegyűjtött pénzt, ha velünk történne valami? Milyen kiegészítő biztosítások vehetőek igénybe szülőként a különböző gyermekcélú megtakarításokhoz? Melyik gyermek megtakarítási termékhez választhatunk biztosítást a saját, szülői védelmünkre? 

Kezdjük is rögtön ennek a terméknek – a gyermekcélú biztosítói megtakarítási programnak – a rövid bemutatásával.

Gyermek megtakarítás, mint életbiztosítás

A biztosítói gyermek megtakarítást úgy a legegyszerűbb elképzelni, mint egy “extrákkal növelt” életbiztosítást, hiszen technikailag az is.

Ami azonban egy fontos különbség a hagyományos életbiztosításokkal szemben, hogy ez elsősorban egy megtakarítási számla, ahová a rendszeres havidíjjal gyermekünk jövőjére gyűjthetünk.

A legtöbb biztosítónál havi minimum 8-12.000 forint befizetésével már indíthatunk ilyen életbiztosítással kombinált gyermek megtakarítást.

A befektetett pénzünket ezekben a megtakarítási konstrukciókban alapkezelők kezelik. Nekünk mindössze azt kell meghatározni, hogy a befektetési portfólióban milyen arányban szerepeljenek a külföldi és magyar részvények, kötvények vagy egyéb eszközök.

Ezek határozzák meg ugyanis azt, hogy a befektetésünk konzervatív, kiegyensúlyozott vagy lendületes kockázati szintű lesz. Egyszerűbben, ez befolyásolja azt, hogy mekkora lehet az éves hozam a befektetett pénzünkre.

Egy alacsony-közepes befektetési portfólióval például 6-8%-os évi hozamot érhetünk el, ami a kockázatvállalói kedvünk függvényében lehet akár magasabb is.

A biztosítói gyermek-megtakarítás életbiztosítási elemeket is tartalmaz a szülők részére.

A biztosítói gyermek-megtakarítások minden esetben tartalmaznak beépített élet-vagy balesetbiztosítási elemeket a szülők részére, amelyeket igény szerint bővíthetünk a magasabb védelem érdekében.

Az így összegyűjtött, hozamokkal megnövelt pénzünkhöz pedig a tizedik év után akár részletekben, akár egy összegben is kamatadó-mentesen hozzáférhetünk.

Érdemes tehát hosszú távra befektetni, hiszen a kamatadó-mentesség mellett a biztosítói költségszerkezet is úgy van kialakítva, hogy az elején elvont magas költségeket hűségbónusz formájában – jellemzően az ötödik-tizedik év környékétől kezdődően – fokozatosan “visszacsepegtetik”, azaz visszautalják a számlánkra.

Jó, ha tudjuk, hogy a biztosítói gyermek megtakarítások minden esetben tartalmaznak – általában díjmentes vagy alacsony, pár száz forint plusz költségű – minimális biztonságot adó beépített élet-, vagy balesetbiztosítási elemeket, főként a szülők részére.

A biztosítói gyermek megtakarítási konstrukciókba beépített minimális biztosítási elemek csak alacsony összegű kifizetést jelentenek baleset vagy halál esetén. Ezért, amennyiben fontos számunkra, hogy biztonságban tudjuk a gyermekeink jövőjét, jó, ha kibővítjük ezeket a biztosításokat.

A választható magasabb biztonságot adó termékek természetesen magasabb befizetési összeget is jelentenek, ezért amikor a megtakarítási költségeket tervezzük, érdemes a havi 8-12.000 forintos minimális díj mellett ezzel a plusz költséggel is kalkulálni.

Mennyibe kerül a kiegészítő biztosítás?

A plusz befizetési összegen felül azzal is érdemes tisztában lennünk, hogy az alap, beépített védelemmel szemben a választható, kiegészítő biztosítások költsége nincs benne a különböző biztosításokat összehasonlító Teljes Költség Mutató százalékosan meghatározott értékében.

A Teljes Költség Mutatót (TKM) 2009-ben vezették be a megtakarításos biztosítások költségeinek átláthatósága érdekében. 2017-ben ennek a mutatónak a meghatározását az etikus biztosítási koncepció- és törvénycsomag tovább szigorította. Ez azonban minden esetben csak egy viszonyszám (tehát nem a saját megtakarításunk konkrét költsége!), amit egy átlag futamidő átlag befizetései alapján határoznak meg azért, hogy az egyes biztosítói termékek költségeit könnyebben összehasonlíthassuk egymással.

A TKM tehát tartalmazza az olyan biztosításokkal kapcsolatos díjakat, mint az alapkezelői díj és az adminisztratív költség, a hűségbónuszok hatása, illetve, ahogy azt már említettük, az alap kockázati biztosítások díját. Vagyis a beépített baleset- és életbiztosításokra már nem kell plusz “többletköltséget” számolnunk.

Ugyanakkor, ha szeretnénk magasabb biztonságot adó, kiegészítő életbiztosítást is kötni gyermekünk jövője érdekében, akkor a védelem szintjétől függően eltérő mértékű plusz költségekkel számolhatunk.

Vagyis egy nagyobb védelmet nyújtó termékért magasabb havidíjjal és költséggel kell számolnunk egy alacsonyabb összegű biztosításhoz képest.

Azt azonban fontos tudnunk, hogy ha biztosítói gyermek megtakarítás mellé indítunk életbiztosítást, az a legtöbb esetben kedvezőbb árú lesz, mintha ettől függetlenül, külön kötnénk valamilyen baleset- vagy életbiztosítást.

A plusz költségek mellett pedig azt is jó, ha tudjuk, hogy mind a beépített, mind a kiegészítő biztosítások védelmi szintje nagyon eltérő lehet. Erről általában a termékismertetőből tájékozódhatunk. A kondíciós listákban pedig arról találhatunk információkat, hogy a beépített biztosítás kapcsán milyen mértékű kifizetésekre számíthatunk akkor, ha esetleg történne velünk valami.

Nem mindegy ugyanis, hogy milyen esetekben fizet a biztosító. Ezt érdemes a saját élethelyzetünk – utazások, hobbik – alapján is mérlegelni. Ahogy azt is, hogy mekkora összegű biztosítást érdemes kötni, hogy a családunk akkor se szenvedjen hiányt anyagilag, ha bekövetkezne egy sajnálatos tragédia.

Mindezek alapján tehát elmondhatjuk, hogy a piacon megtalálható beépített és kiegészítő életbiztosítások védelmi szintje, azok mértéke, illetve költsége között nagy a szórás, így könnyű elveszni a részletekben, és a különböző fogalmakban is. Ezért érdemes tanácsadó segítségét kérni.

Szeretne többet megtudni a kiegészítő biztosításról?

Tapasztalt szakértőink minden kérdésére választ adnak maximum 1 munkanapon belül!

Díjmentes tanácsadás

Milyen kiegészítő elemekkel bővíthető az életbiztosítás?

Senki nem számít arra, hogy akár vele, akár a házastársával történhet valami még azelőtt, hogy gyermekei belépnének a felnőtt életbe. Mégis érdemes mindenkinek elgondolkodni azon, hogy milyen könnyebbséget jelenthet gyermekünknek és házastársunknak, ha egy nem várt baleset, netalán halál esetén a lelki fájdalmak mellett legalább az anyagi nehézségek – főleg a kezdeti időszakban – nem okoznak plusz küzdelmeket.

Érdemes tehát egy gyermek megtakarítás indítása előtt azt is alaposan körbe járni, hogy milyen típusú és mértékű kiegészítő biztosításokat kérhetünk. Hiszen, ahogyan a klasszikus életbiztosításoknál, úgy a megtakarítási konstrukcióknál is többféle szint közül választhatunk.

Igényelhetünk olyan kiegészítő biztosítást, ahol például egy balesetből fakadó bénulás esetén 600.000 forintot fizetnek, de olyat is, ahol ugyanezért a sérülésért akár 6.000.000 forintot is kaphatunk.

Természetesen a magasabb kifizetési összeg magasabb havidíjjal és költséggel is jár, éppen ezért érdemes személyre szabottan végiggondolni, hogy mire (baleset- és/vagy életbiztosítás) és milyen mértékben szeretnénk plusz biztosítási védelmet kéri.

Fontos tehát a pénztárcánkhoz, a foglalkozásunkhoz és az életvitelünkhöz mérten kiválasztani a számunkra legmegfelelőbb kiegészítő biztosítási terméket.

A hagyományos életbiztosításokkal ellentétben ugyanis a gyermek megtakarítás mellé kötött kiegészítő biztosítás nem pusztán a saját védelmünkről szól, hanem gyermekünk életkezdésének a megkönnyítéséről is. Arról, hogy abban az esetben is biztonságban tudhassuk gyermekünk jövőjét, ha velünk esetleg történne valami.

Fontos a családunk számára legmegfelelőbb kiegészítő biztosításokat választani.

A biztosítói gyermek-megtakarítás mellé többféle szintű kockázati biztosítást igényelhetünk.

Éppen ezért érdemes alaposan megismerni, hogy a biztosítói gyermek megtakarítások mellé milyen típusú kiegészítő baleset- és életbiztosítási termékek közül választhatunk. 

Azonnali kifizetés halál esetén

Egy családtag elvesztése soha nem könnyű. Ha pedig az érzelmi űrön kívül az anyagi nehézségek is az itt maradt családtagok vállát nyomják, az tovább fokozza a veszteség súlyát. Érdemes tehát még akkor is kiválasztanunk a lehetőségeinknek megfelelő szintű kiegészítő védelmet, ha elsőre ezt esetleg felesleges túlbiztosításnak érezzük.

Nézzük meg, pontosan mit is jelent az, hogy az életbiztosítás azonnal fizet halál esetén.

Ez az életbiztosítási forma hasonlóan működik, mint a hagyományos termékek, azonban mivel ez egy megtakarítási biztosítás mellé kötött kiegészítő biztosítás, ezért fontos, hogy megértsük az ebből fakadó különbségeket is.

Az egyik jelentős eltérés az önállóan kötött életbiztosításokhoz képest, ahogy arról már korábban is volt szó, az, hogy a gyermek megtakarítások mellé kötött kiegészítő biztosítások költségei sokszor jelentősen kedvezőbbek, mintha kizárólag baleset- vagy életbiztosítást kötnénk.

A másik fontos különbség pedig – mivel ez alapvetően egy gyermekcélú megtakarítás mellé kötött kiegészítő életbiztosítás -, hogy a biztosítási értéken felül a már befizetett  és kamatokkal megnövelt megtakarítási összeget is kifizetik a családnak abban az esetben, ha velünk történne valami.

Az azonban nagyon fontos, hogy a biztosított szülő halála után csak akkor kaphatja meg a házastárs a pénzt, ha nem a gyermeket adták meg kedvezményezettnek.

Sokan nevezik meg ugyanis kedvezményezettként azt, akinek a részére a megtakarítási számlát indítják, így biztosítva, hogy gyermekük ténylegesen megkapja a neki gyűjtött összeget.

Azonban egy tragédia esetén egy kiskorú gyermek kedvezményezettként nem kaphatja meg a megtakarítását. A pénzét 18 éves koráig a gyámügy kezeli ebben az esetben.

Érdemes tehát gyermekcélú megtakarítás indítása esetén egy másik felnőttet (házastárs, élettárs) megnevezni kedvezményezettként az azonnali kifizetés esetére, hogy a megtakarítás és a biztosítás összege is biztosan időben a családhoz kerüljön. Hiszen ezzel nemcsak gyermekünk jövőjét, hanem egy esetlegesen bekövetkezett tragédia esetén a felnevelését is biztosíthatjuk.

A havi kiadási oldalt nézve mindez tehát a gyakorlatban azt jelenti, hogy ha egy húsz éves futamidőre kötött gyermek megtakarítás mellé kiegészítő életbiztosítást is kötünk azonnali kifizetéssel, akkor a havi megtakarítási összeg (minimum 8-12.000 forint) annak megfelelő mértékben emelkedik, hogy hány évesek vagyunk, milyen az egészségi állapotunk, illetve milyen időtartamra kötjük meg a szerződést.

Azonban ez a plusz költség akár több millió forint plusz pénzt is eredményezhet egy esetleges tragédia esetén. Ha ugyanis a családfő meghal, akkor az egyedül maradt édesanya azonnal megkapja a több millió forintos biztosítási díjat, valamint a gyermek megtakarítási számlára befizetett összeget hozamokkal megnövelten. A megtakarítás pedig ezzel egy időben meg is szűnik.

Lássuk be, ez óriási anyagi segítség lehet egy gyászoló kisgyermekes család számára.

Ugyanakkor jó, ha tudjuk, hogy a biztosítói gyermek megtakarítási számlához nem csak olyan életbiztosítási elemet választhatunk, ami halál esetén azonnal kifizeti a biztosítási összeget, hanem arra is lehetőségünk van, hogy ha bekövetkezik a tragédia, akkor a biztosító átvállalja a megtakarítási összeg további fizetését, a szerződés érvényben hagyása mellett.

Díjátvállalás halál esetén

Abban az esetben, ha a kiegészítő biztosítás kötésekor a nem várt halál esetén nemcsak az azonnali kifizetést kérjük, hanem díjátvállalást is, akkor egy esetleges tragédia esetén nem szűnik meg a gyermek megtakarítási szerződésünk. A szülő sajnálatos halála után, díjátvállalás kötése esetén ugyanis a biztosító tovább fizeti a futamidő végéig vagy a szerződésben meghatározott céldátumig (például a gyermek 18 éves koráig) azt az összeget, amit korábban mi meghatároztunk.

Ez az életbiztosítási típus tehát azért lehet nagy segítség, mert a megtakarítás havi összegét ebben az esetben nem az egyedül maradt szülőnek vagy gyámnak kell fedezni a kiesett jövedelem miatt amúgy is szűkös családi kasszából, hanem ezt a biztosító teljesíti.

Ennek köszönhetően a gyermek felnőtt korában garantáltan a szülei által eltervezett összeget fogja megkapni akkor is, ha valamelyik szülő (esetleg mindkettő) a futamidő előtt halna meg.

Díjátvállalás esetén tehát a gyermek megtakarítási szerződés nem szűnik meg, ilyenkor a jövőre nézve a biztosító átvállalja a fizetési kötelezettséget.

Ugyanakkor a sajnálatos haláleset bekövetkeztekor a család (a szerződés kedvezményezettjeként megjelölt másik szülő) ugyanúgy megkapja az alap, a beépített, vagy – ha valaki azt az opciót is kérte -, akkor a kiegészítőben megjelölt azonnali életbiztosítás összegét is. Így kompenzálva – a megtakarítás zavartalansága mellett – az elhunyt szülő miatt kieső jövedelmet, és biztosítva a gyermek zavartalan felnevelését.

Nézzük a korábbi példát egy olyan esetben, amikor a szülő nemcsak az azonnali kifizetést választotta kiegészítő életbiztosításként, hanem a díjátvállalást is.

Ebben az esetben a már említett azonnali kifizetés költségén (ami a védelem mértékétől függ) felül még körülbelül 500-1.500 forint plusz befizetéssel a családfő sajnálatos elvesztése után a család megkapja a több millió forintos azonnali biztosítási összeget, a megtakarítást pedig ezt követően tovább fizeti a biztosító.

Így a gyermek felnőtt korában megkaphatja azt az összeget, amit a szülei eredendően az életkezdésére szántak neki.

Ebből a példából is jól látható, hogy az a legcélszerűbb, ha a biztosítói gyermek megtakarítás indítása alkalmával mindkettő kiegészítő életbiztosítási formát egyszerre kérjük.

Ugyanakkor, ha egy család csak az egyik típusú kiegészítő életbiztosítást engedheti meg magának, akkor érdemes inkább a díjátvállalást választani. Így ugyanis gyermekünk jövőjét az előre eltervezett összeggel tudjuk biztosítani, hiszen a megtakarítási számla ilyenkor nem szűnik meg úgy, mint az azonnali kifizetésnél.

Ha viszont anyagi szempontból maximális biztonságban szeretné tudni gyermekét, akkor arra is lehetőség van, hogy a megtakarítási szerződés mellé mindkét szülőnek kössenek életbiztosítást.

Ez tehát – ha mindkét szülő dolgozik – azt jelenti, hogy ha például az apa kötötte meg a gyermek megtakarítási szerződést, viszont az anyának is, illetve az apának is igényeltek hozzá díjátvállalással járó kiegészítő életbiztosítást, akkor a biztosító abban az esetben is tovább fizeti a biztosítási díjat, ha egy balesetben vagy betegségben az édesanyát veszítik el.

Ez azért lehet fontos, mert ha két biztosított van, de csak a szerződő félnek (mondjuk az apának) kötnek díjátvállalással járó kiegészítő életbiztosítást a megtakarítás mellé, viszont az édesanya hal meg idejekorán, akkor az azonnali kifizetéssel egy időben a számla is megszűnik, és a megtakarítási összeget is megkapja a család. Így pedig nagyobb eséllyel költik el a gyermek jövőjére félretett pénzt a felnevelés során.

Ha azonban az anyát eleve nem biztosították, és így a számla nem szűnik meg, akkor a családnak továbbra is fizetnie kell egy fizetésből a megtakarítási összeget. Ez pedig komoly nehézséget jelenthet a gyász feldolgozása mellett, hiszen elképzelhető, hogy az apának plusz munkát kell vállalnia azért, hogy el tudja tartani a gyereke(i)t és fizetni tudja a megtakarítást is.

Mindezek fényében tehát, ahogy azt már korábban is írtuk, ha egy család nem teheti meg, hogy mindkét szülőre mindkét típusú kiegészítő életbiztosítást megkösse, érdemes elsősorban a díjátvállalást választani mindkettőjüknek, amennyiben az adott konstrukció ezt lehetővé teszi. Ha pedig ezen felül is szeretnének plusz biztonságot a megtakarítás mellé, és belefér a családi költségvetésbe az azonnali kifizetés díja is, akkor érdemes azt is megkötni mindkét szülőnek, ha erre a választott szerződés lehetőséget biztosít.

Jó, ha tudjuk, hogy a kiegészítő életbiztosítások mellett léteznek olyan balesetbiztosítások is, melyek rokkantságra, kritikus betegségre is fizetnek. Ezek azonban sok esetben (az életbiztosítással ellentétben) a gyermekcélú megtakarítástól függetlenül, különálló szerződésben, és általában kedvezőbb áron köthető biztosítások, éppen ezért jellemzően a biztosítók kevesebb hangsúlyt fektetnek kiegészítésként ezekre a termékekre, mint magára az életbiztosításra.

Mennyi pénzt tudok összegyűjteni gyermekemnek?

A Szabó és a Kovács család története

Most, hogy már megismertük a biztosítói gyermek megtakarítások mellé választható két kiegészítő életbiztosítási termék típust, két család történetén keresztül szeretnénk rávilágítani ezeknek a jelentőségére.

Hatalmas különbségek lehetnek ugyanis az összegyűlt megtakarítás végösszegében, illetve a felcseperedő gyermek életminőségében egy tragédia bekövetkezte után akkor, ha egy család havi pár ezer forint plusz költséggel kiegészítő életbiztosítást is köt az egyik, vagy legjobb esetben akár mindkét szülőre.

A Szabó család története

András negyvenes évei közepén járó jogász, egy jól menő iroda vezetője volt. Sokat dolgozott, amiért azonban az átlagnál magasabb fizetést vihetett haza. Így felesége, Ági és két gyermeke, a 9 éves Szonja és a 13 éves Milán nem szenvednek hiányt anyagi szempontból.

Ági a harmincas évei végén járt és igazán sosem kellett keményen dolgoznia férje egyre jobban menő cége mellett. Bár nem volt rákényszerülve, hogy munkát vállaljon, mégis, ahogy egyre nagyobbak lettek a gyermekei, szívesen dolgozott hat órában egy iskolában, gazdasági asszisztensként.

Mivel anyagilag jól élnek, és fontos volt számukra már gyermekeik születésétől kezdve, hogy anyagi biztonságot nyújtsanak nekik a felnőtt éveikre is, mindkét gyermeknek indítottak biztosítói gyermek megtakarítási számlát 20 éves futamidőre. A beépített életbiztosításon felül azonban nem tartották fontosnak, hogy kiegészítő életbiztosítást vásároljanak. Így nem éltek sem az azonnali kifizetés, sem a díjátvállalás kiegészítő lehetőségeivel. Mivel Ági fiatalabb volt, annak céljából, hogy a beépített szolgáltatás díját is minimalizálják, mindkét biztosítói megtakarítást Ági nevére kötötték. Így egyedüli biztosítottként mindkét gyermek szerződésén csak ő volt megjelölve.

András azonban a sok munka és stressz hatására egy napon rosszul lett, és tragikus hirtelenséggel, egy szívrohamban sajnálatos módon meghalt.

Ági a tragédia után egyedül maradt két kamaszodó gyermekével, ami a lelki megpróbáltatások mellett anyagi nehézségeket is jelentett számára. A biztosító ugyanis még  a beépített minimális életbiztosítási díjat sem fizette ki a családnak (hisz egyedül Ági volt biztosítva), így semmilyen komoly anyagi segítséget nem kaptak ebben a nehéz helyzetben.

Ráadásul a megtakarításokat is fizetni kellett tovább, hiszen Ági nem akarta, hogy gyermekeinek a jövője is veszélybe kerüljön. Így a megmaradt tartalékokból egy alacsonyabb életszínvonalon folytatták tovább az életüket, amibe megpróbálta még a megtakarítások díját is belekalkulálni.

Jobban fizető és teljes állású munkát keresett, azonban egy idő után ez sem volt elegendő, hiszen a gimnáziumi évek alatt egyre csak nőttek a gyermekek körüli terhek. Így kénytelen volt szüneteltetni a megtakarításokat, és két teljes évig egyáltalán nem is fizette azokat.

Ennek következtében pedig a korábban eltervezett anyagi támogatásnál jóval alacsonyabb összeget kaphatott csak meg Szonja és Milán a futamidő végén, 20 éves korukban.

A Kovács család története

Balázs informatikus, egy nemzetközi szoftverfejlesztő cég egyik fejlesztője volt. Munkájából kifolyólag évente többször utazott külföldre, így gyermeke, Abigél jövője mellett a saját biztonságát is fontosnak tartotta.

Éljen a biztosítói gyermek megtakarítások mellé igényelhető kiegészítő életbiztosításokkal!

A Kovács család történetéből láthatjuk, mekkora segítség lehet a bajban egy megfelelő szintű kockázati biztosítás.

Éppen ezért, miután kislánya megszületett, feleségével, Adéllal úgy döntöttek, hogy biztosítói gyermek megtakarítási számlát indítanak neki a későbbi egyetemi tanulmányaira, sőt  akár lakásvásárlásra is.

Azért választották ezt a megtakarítási típust, mert emellé kedvező feltételekkel vásárolhattak kiegészítő életbiztosítást Balázs számára. Nem volt kérdés, hogy az azonnali kifizetést és a díjátvállalást is kérik a megtakarítási szerződés mellé.

Adél csak részmunkaidőben dolgozott, így az ő keresete lényegesen alacsonyabb volt, mint Balázsé. Mégis, ha esetleg vele történt volna valami, akkor Balázs nem tudta volna tovább folytatni a rendszeres utazásokkal és hosszú munkaórákkal járó munkáját.

Éppen ezért, mivel Balázs szerette, ha minden eshetőségre – látszólag talán túlzottan is – biztosítva vannak, úgy döntöttek, hogy nemcsak Balázs, de még Adél számára is kötnek azonnali kifizetéssel járó és díjátvállalási kiegészítő életbiztosítást.

Az előrelátó gondolkodásuk sajnos nagy segítségnek bizonyult a családnak, Balázs ugyanis Abigél 11 éves korában egy váratlan autóbalesetben elhunyt. Így Adél egyedül maradt kislányával.

A tragédia után a biztosító azonnal kifizette nemcsak az 500.000 forintos beépített biztosítási összeget, de a jóval magasabb összegű kiegészítő életbiztosítás összegét is, ami további 10.000.000 forint volt. Ezen túlmenően pedig a gyermek megtakarítás havi összegének fizetését is átvállalták a jövőre nézve.

Így Adél a gyász terhe mellett nem kényszerült arra, hogy más munkahelyen több munkát, esetleg munkákat vállaljon, hiszen a biztosítói kifizetésből könnyebben átlendültek a kezdeti anyagi nehézségeken. Ráadásul az Abigél jövőjére szánt összeg sem került veszélybe, hiszen az általuk korábban meghatározott havi összeget a futamidő végéig fizette a biztosító.

Kinek éri meg a kiegészítő életbiztosítás gyermek megtakarítás mellett?

Ahogy a fenti példákban is láthattuk, nagyon eltérő anyagi élethelyzetet idézhet elő egy – akár az átlagnál tehetősebb – családban is egy váratlan tragédia attól függően, hogy a szülők kötöttek-e életbiztosítást vagy sem.

Ugyanakkor fontos kiemelnünk, hogy a gyermek megtakarítás lehetősége, valamint a kiegészítő életbiztosítás nem csak a kiemelkedően jó anyagi körülmények között élő családok privilégiuma.

A piacon található számos gyermek megtakarítási és életbiztosítási termék között ugyanis mindenki megtalálhatja a pénztárcájának és élethelyzetének legmegfelelőbb típust.

Éppen ezért most összefoglaljuk, hogy kinek éri meg biztosítói gyermek megtakarítás mellé kiegészítő baleset- és életbiztosítást kötni.

  • Azoknak, akik gyermek megtakarítást szeretnének kötni, ugyanakkor egy jó ár-érték arányú, de hatékony életbiztosításban is gondolkodnak. Kizárólag a biztosítói gyermek megtakarítások mellé köthetünk ugyanis a piaci életbiztosításokkal megegyező minőségű, mégis kedvezőbb árú biztosítást. Így havi pár ezer forint befizetésével magas biztonságot adó védelmet kaphatunk.
  • Azoknak, akinek fontos gyermekük jövője, és szeretnék azt akkor is biztonságban tudni, ha velük esetleg történne valami. A biztosítói gyermek megtakarítás mellé kötött díjátvállalási kiegészítő életbiztosítási szerződéssel ugyanis a biztosító átvállalja az általunk meghatározott havidíjat a futamidő végéig abban az esetben, ha a biztosított szülő váratlanul meghal. Ez pedig nagy biztonságérzetet adhat a szülőnek, hiszen így gyermeke anyagi jövője biztonságban van minden körülmények között.
  • Azoknak, akiknek fontos, hogy a gyermek felcseperedése is anyagi gondoktól mentes legyen akkor is, ha esetleg valamelyik szülő már nem lesz velük. Az azonnali kifizetés kiegészítő életbiztosítással ugyanis havonta egy minimális plusz költséggel anyagi biztonságban tudhatjuk gyermekünk felnevelkedését akkor is, ha valamelyik szülővel esetleg történne valami. Nagy segítség lehet egy ilyen biztosítás az egész családnak, amit mindenki a saját pénztárcájához mérten választhat meg.
  • Azoknak, akiknek belefér a családi költségvetésébe. A kiegészítő életbiztosítás plusz havidíja – a biztosítás mértékétől és futamidejétől függően – pár ezer forint, ami minimális extra kiadás a cserébe kapott hatalmas biztonságérzethez képest.

Érdemes tehát szülőként a saját védelmünket is szem előtt tartani akkor, amikor gyermekünk jövőjének anyagi biztosítását fontolgatjuk. A kiegészítő életbiztosítások ugyanis, ahogy láthattuk, az önálló életbiztosítási termékekhez képest általában kedvezőbb kondíciókkal biztosítanak magas védelmet gyermekünk felnevelésére és jövőjére akkor is, ha egy nem várt tragédia történik a családban.

Azt azonban jó, ha tudjuk, hogy egyáltalán nem mindegy, hogy mekkora a haláleseti azonnali kifizetés biztosítási összege. A kifizetés mértékében, a kapcsolódó és kiegészítő szolgáltatásokban, illetve a havidíj és a különböző költségek mértékében ugyanis nagy különbségek lehetnek az egyes biztosítók, valamint azok különböző termékei között.

A megfelelő biztosítói gyermek megtakarítás megtalálása időigényes feladat lehet, főleg, ha valaki kevésbé jártas a pénzügyekben. Az ezekhez kapcsolódó kiegészítő biztosítások megfelelő kiválasztása pedig tovább árnyalhatja a képet. Érdemes tehát független megtakarítási szakértő véleményét kérni, aki segít megtalálni Önnek a legmegfelelőbb gyermek megtakarítást, valamint egy kedvező, mégis hatékony kiegészítő életbiztosítást.

Ön is kiegészítő életbiztosításon gondolkodik gyermek megtakarítás mellett?

Kérjen díjmentes tanácsadást és tudja meg, hogy Önnek személyre szabottan melyik a legjobb megoldás!

Ismerje meg a lehetőségeit